Faworyci ALPN nie zawiedli


Zdjęcie do artykułu: Faworyci ALPN nie zawiedli

Jedenastą kolejkę Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej zainaugurowały pojedynki San Marino z Werba-Trans DK Radom oraz Alibi z Windoor. W pierwszym pojedynku mistrzowie poprzedniego sezonu pokonali tegorocznych debiutantów wynikiem 7:3. Tym razem w drużynie San Marino na listę strzelców nie wpisali się etatowi strzelcy drużyny czyli Piotr Cichawa i Marcin Mazur, ale odpowiednie wsparcie zapewnili inni koledzy co poskutkowało kontrolowanym zwycięstwem nad Werba Trans DK.

 

W równolegle rozgrywanym meczu trzecie zwycięstwo z rzędu odnotowała ekipa Windooru (7:3). Do zwycięstwa poprowadził ich strzelec 5 bramek – Daniel Sobania. Dla Alibi była to natomiast 4 porażka z rzędu.

 

Czwartkowe mecze rozpoczęły się od pojedynku drużyn z najdłuższymi seriami zwycięstw. Niepokonane dotychczas Szalone Cytryny podejmowały mających serię 5 zwycięstw ekipę Cerrad Radom. Jako pierwsi gola strzelił Cerrad, ale później swoją klasę pokazali liderzy ligi i ostatecznie zwyciężyli wynikiem 3:2. Było to już 11 z rzędu zwycięstwo Szalonych Cytryn!

 

W drugim meczu Ekoidea wysoko pokonała Armed Ort (8:2). Mecz od samego początku układał się pod dyktando Ekoidei. Wysoką formę zaprezentowali snajperzy zwycięzców czyli strzelec 3 bramek – Mateusz Sokołowski, oraz strzelec 2 goli – Turczyk Mateusz. Dzięki temu zwycięstwu Ekoidea utrzymała 3 miejsce w lidze.

 

O 20:10 na boisku wybiegły drużyny Wola Radom i Kajtek. W meczu tym Wola wręcz zdemolowała ekipę Kajtka (10:1). Najlepiej na boisku spisał się Konrad Paterek, który strzelił 5 bramek. Wola po słabym początku ligi, od kilku kolejek pokazuje, że wciąż liczy się w walce o topową 8.

 

Równolegle odbył się emocjonujący mecz między Drukpoint a Klubem Kokosa. Obie drużyny w tym meczu poszły na wymianę ciosów. Ostatecznie żadna z drużyn nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść. Na boisku padł rezultat 5:5.

 

W kolejnym meczu Tekom wysoko wygrał pojedynek z Zebrra TV (8:1). Mecz od początku układał się pod dyktando Tekomu, którzy po ostatnich dwóch porażkach wrócili na ścieżkę zwycięstw.

 

W ostatnim meczu 11 kolejki Jamajka R. pokonała 4:1 Imperial. Jak zwykle wysoką dyspozycję pokazał wicelider klasyfikacji strzelców – Maciej Kroczak. Dla Jamajki było to 3 zwycięstwo z rzędu, a Imperial po świetnym starcie rozgrywek wyraźnie zwolnił, w ostatnich 4 meczach zanotował aż 3 porażki.

 

A już w 12. Kolejce czeka nas hitowe starcie niepokonanych Szalonych Cytryn z 3 w tabeli Ekoidea.

WYNIKI 11. KOLEJKI
ALIBI - WINDOOR 3:7: Jagodziński, Kowalski, Dusiński - D. Sobania 5, Cheda, Karasiewicz
SAN MARINO - WERBA-TRANS DK RADOM 7:3: P. Rokiciński 2, K. Stępniewski 2, Trojanowski, Pietrzykowski, Derdak - W. Woźniak 2, A. Czerski
CERRAD RADOM - SZALONE CYTRYNY 2:3: Skura, Kolaczyk - Abramczyk, Bryła, Krawiec
ARMED ORT - EKOIDEA 2:8: Tuszyński, Skórnicki - Sokołowski 3, Żebrowski 2, Turczyk 2, Maj
WOLA - KAJTEK 10:1: Paterek 5, A. Kaca 3, Żabicki, Amanowicz - Zarembski
DRUKPOINT - KLUB KOKOSA 5:5: Bogucki 2, Koziarski, Zagożdżon, Szczepański - T. Bienias 2, C. Bursa 2, M. Bienias
JAMAJKA - IMPERIAL 4:1: Kroczak 2, Chmielewski, Pałys - Muc
ZEBRRA TV - TEKOM 1:8: Głogowski - D. Tuzinek 3, D. Czpak 2, M. Skrok 2, P. Adamczyk

Autor: Piotr Kapusta
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email