Trwa zbiórka pamiątek związanych z radomskim sportem


Zdjęcie do artykułu: Trwa zbiórka pamiątek związanych z radomskim sportem

Trwa zbiórka pamiątek po najwybitniejszych sportowcach Radomia. Będą one prezentowane w Galerii Radomskiego Sportu, która powstanie w nowo budowanej hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Struga.

- Jesteśmy otwarci i gotowi, by zrealizować ten projekt. Chcemy w każdy możliwy sposób promować radomski sport – zapewnił prezydent Radosław Witkowski podczas spotkania z inicjatorami utworzenia Galerii.


Grupa zaangażowanych w tę inicjatywę osób z każdym dniem się powiększa. Dołączyli do niej m.in. byli radomscy zawodnicy: pięściarz Henryk Kozieł, kolarz Ryszard Swat, kartingowiec Zdzisław Bal czy kulturysta Zdzisław Radulski.

Galeria Radomskiego Sportu ma upamiętnić i przybliżyć największe osiągnięcia sportowców, którzy zapisali się w historii miasta i ziemi radomskiej, ale także odnosili sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

- Piękna i długa jest historia radomskiego sportu i przede wszystkim trzeba ją zachować dla potomnych. Od czasów odzyskania przez Polskę niepodległości do czasów współczesnych było to pasmo ogromnych sukcesów. Sądzę, że dla utrwalenia dorobku sportowego i przekazania wiedzy o nich następnym pokoleniom, warto stworzyć takie miejsce, w którym wszystkie pamiątki będą wyeksponowane – mówi Andrzej Mędrzycki, jeden z inicjatorów utworzenia Radomskiej Galerii Sportu.

 


W Galerii znajdzie się miejsce dla przedstawicieli każdej dyscypliny. Organizatorzy czekają na fotografie, medale, puchary, ale także wycinki prasowe i osobiste pamiątki związane z radomskim sportem.

- Do tej pory zebraliśmy sporo zdjęć, sporo dyplomów, a także takie eksponaty jak na przykład dysk czy lekkoatletyczne kolce, które dokumentują bogatą historię radomskiego sportu – wymienia Andrzej Mędrzycki.

Pamiątki związane z radomskim sportem można przekazywać do siedziby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu przy ulicy Narutowicza 9.

 
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email