Czołowi lekkoatleci wystąpią w Radomiu


Zdjęcie do artykułu: Czołowi lekkoatleci wystąpią w Radomiu

Cała krajowa czołówka, w tym medaliści mistrzostw świata i Europy oraz uczestnicy igrzysk olimpijskich wezmą udział w Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w dniach 23-25 sierpnia na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Ponad 600 zawodników będzie walczyć o medale w 21 konkurencjach. – Dziękuję władzom miasta za podjęcie się organizacji zawodów. Te mistrzostwa wiążą się z obchodami 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, które trwają cały rok. To będzie kulminacyjny punkt całego cyklu letnich imprez. Mam nadzieję, że nasi zawodnicy pokażą się przed Mistrzostwami Świata oraz przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi z jak najlepszej strony – mówi prezes PZLA Henryk Olszewski.

 

Mistrzostwa Polski w Radomiu odbędą się dokładnie miesiąc przed Mistrzostwami Świata w Katarze. Dla wielu sportowców rywalizacja będzie bardzo ważna, ponieważ uzyskane wyniki będą decydować o tym, kto znajdzie się w kadrze narodowej.

 

Prezydent Radosław Witkowski nie kryje, że prawdo organizacji mistrzostw to dla miasta powód do dumy, a jednocześnie odpowiedzialność. – W ostatnich latach, podczas wspólnie organizowanych imprez, np. podczas Lekkoatletycznych Mityngów Gwiazd, mieliśmy okazję pokazać się jako miasto, które potrafi dobrze przygotować duże przedsięwzięcie. Tak będzie również tym razem, bo chcemy aby Radom był sercem polskiej lekkiej atletyki i abyśmy utrwalili pozycję naszego miasta na mapie ważnych wydarzeń związanych z królową sportu – zapewnia prezydent.

 

Wśród zawodników, którzy będą walczyć o medale, oprócz utytułowanych reprezentantów Polski będą też wschodzące gwiazdy lekkiej atletyki, w tym zawodnicy z Radomia, m.in. Martyna Kotwiła, Natalia Wosztyl, Aneta Rydz i Olgierd Michniewski.

 

- Bardzo się cieszę, że po ponad 20 latach mistrzostwa wracają na Mazowsze, do najprężniej rozwijającego się lekkoatletycznego ośrodka w Polsce. Kiedy rozmawiamy o tym, jak powinno wyglądać wsparcie samorządu dla sportu, zawsze podaję modelowy przykład Radomia. Tu ludzie wiedzą, co robić aby sport się rozwijał i tak też się dzieje – podkreśla wiceprezes PZLA, a jednocześnie szef mazowieckich struktur Związku Tomasz Majewski.

 

W organizację Mistrzostw Polski zamierza zaangażować się także Samorząd Województwa Mazowieckiego. – Już na najbliższym posiedzeniu Zarządu zdecydujemy o finansowym wsparciu tego wydarzenia – zapewnia wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski.

 

Dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński zapowiada z kolei, że miasto zamierza bardzo mocno promować imprezę. - Materiały promocyjne pojawią się nie tylko w Radomiu, ale też w wielu miastach w całym kraju oraz w ogólnopolskich mediach. Chcemy aby rozwój lekkiej atletyki w Radomiu przekładał się także na promocję naszego miasta. Stawiamy na promocję przez sport i przez naszych lokalnych bohaterów. Młodzi zawodnicy z Radomia już dostarczają nam wiele radości i mam nadzieję, że będą nam jej dawać coraz więcej - podkreśla Mateusz Tyczyński.

Została uruchomiona strona internetowa mistrzostw, na której można znaleźć wiele szczegółowych informacji na temat organizacji zawodów. Adres strony: http://radom2019.pl

 
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email