Budowa Radomskiego Centrum Sportu oficjalnie zainaugurowana


Zdjęcie do artykułu: Budowa Radomskiego Centrum Sportu oficjalnie zainaugurowana

Symboliczne wbicie pierwszej łopaty na Borkach zainaugurowało budowę Radomskiego Centrum Sportu

{gallery}/korty_2015{/gallery}

Uroczystość odbyła się w środę, 16 grudnia, na terenie, na którym powstanie kompleks tenisowy - obok hali sportowo-widowiskowej i nowego stadionu przy ulicy Struga to jeden z elementów Radomskiego Centrum Sportu. Symboliczną, pierwszą łopatę wbił prezydent Radomia, Radosław Witkowski, a wraz z nim uczynili to członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Rafał Rajkowski, wiceprezydent Radomia, Konrad Frysztak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu, Wiesław Wędzonka, prezes MOSiR w Radomiu Sp. z o.o., Grzegorz Janduła, dyrektor zarządzający MOSiR, Robert Dęicki, dyrektor Kancelarii Prezydenta, Mateusz Tyczyński oraz członek Zarządu RKT Return, Sylwester Krawczyk.

 


 

- Środowisko tenisowe od wielu lat mówi o potrzebie budowy nowoczesnego obiektu tenisowego. Teraz to marzenie się spełnia. Mam nadzieję, że będzie to miejsce rozwoju młodych sportowych talentów - mówił prezydent Radosław Witkowski. Poinformował jednocześnie, że inwestycja na Borkach uzyskała dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 1 mln 528 tys. złotych netto. - To kolejne pieniądze, które trafiają do Radomia na ważną inwestycję. Pokryją 33 procent kosztów kwalifikowanych budowy kortów. To był maksymalny, możliwy do uzyskania poziom dofinansowania - dodał prezydent.

 

Dotacja trafiła do Radomia za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego. – Cieszę się, że jedna z pierwszych decyzji, na którą miałem wpływ, było przesunięcie tych pieniędzy z listy rezerwowej na listę podstawową. Gratuluję panu prezydentowi i jego współpracownikom wielkiego zaangażowania w ten projekt - powiedział uczestniczący w uroczystości członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski. – Słowa podziękowania należą się także byłemu wicemarszałkowi, a obecnie posłowi Leszkowi Ruszczykowi, a także życzliwym nam osobom z ministerstwa sportu oraz byłemu prezesowi MOSiR-u Piotrowi Kalinkowskiemu, który ma swój duży wkład w przygotowanie tej inwestycji - dodał prezydent Radosław Witkowski.

 

Przy ul. Bulwarowej powstanie osiem pełnowymiarowych kortów, w tym kort centralny z trybuną wkomponowaną w budynek socjalny i trzy, które będą mogły być przykryte halą balonową i być wykorzystywane również w sezonie zimowym. W planie jest też budowa jednego półkortu ze ścianką treningową, a łączna powierzchnia kompleksu wyniesie ponad 6,5 tys. m. kw.

 

Obok kortów stanie budynek socjalny, w którym znajdą się m.in. recepcja, szatnie, sanitariatu, magazyn sprzętu, pokoje dla sędziów i trenerów oraz sala konferencyjna i kawiarnia. Na tarasie zostaną natomiast ustawione trybuny dla stu osób. Kompleks będzie oświetlony, by móc korzystać z niego nawet w godzinach wieczornych. Wykonawca wybuduje także drogę dojazdową oraz parking.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email