Przedszkolaki stoczyły olimpijski bój


Zdjęcie do artykułu: Przedszkolaki stoczyły olimpijski bój

Kelner, wyścig na piłkach, tunelowe szaleństwo i bieg z przeszkodami - to wybrane dyscypliny, w jakich rywalizowali podczas wielkiego finału Olimpiady Przedszkolaków najmłodsi radomianie. Złote medale zgarnęli podopieczni Publicznego Przedszkola nr 8.

Do zmagań eliminacyjnych przystąpiło 16 reprezentacji radomskich przedszkoli, które rywalizowały w konkurencjach technicznych i biegowych. Z grona półfinalistów wybranych zostało najlepszych osiem: PP nr 5, PP nr 8, PP nr 11, PP nr 12, PP nr 14, PP nr 17, PP nr 19, PP nr 23 i to one przystąpiły do walki o najcenniejsze trofea.

Wielki finał tradycyjnie odbył się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Miał on tym bardziej uroczysty charakter, że dzieci przystąpiły do niego w profesjonalnych strojach, które ufundował Prezydent Radomia, Radosław Witkowski. A stół z nagrodami aż uginał się od upominków dla uczestników rywalizacji. Najmłodszych, obok gospodarza miasta, wspierali m.in. Sekretarz Rafał Czajkowski, Kierownik Biura Sportu UM, Mirosław Paluch, Prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu, Grzegorz Janduła oraz Prezes Szkolnego Związku Sportowego w Radomiu, Jarosław Ludwiński.

Ogromną atrakcją w trakcie imprezy były także występy artystyczne przedszkolaków, którzy przeprowadzili licznie zgromadzoną publikę przez wszystkie style taneczne XX w, na pokazie rodem z filmu "Piraci z Karaibów" kończąc.

Niespodzianką dla młodych olimpijczyków był także pokaz basketu na najwyższym poziomie, który zafundowali im szykujący się do półfinałowej batalii w Tauron Basket Lidze koszykarze Rosy Radom.

Podobnie, jak w półfinale, rywalizacja była tak zażarta, że do ustalenia ostatecznej kolejności tuż za podium, potrzebna była dogrywka. Najlepsi w tegorocznym finale okazali się podopieczni Publicznego Przedszkola nr 8. Srebrne medale zdobyły dzieci z "Czternastki", a brązowe z "Jedenastki". Kolejne miejsca zajęły radomianie z PP nr 19, PP nr 5, PP nr 17, PP nr 23 oraz PP nr 12.

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email